VIII. Sjezd OS KOVO probíhal ve dnech 23.6. – 25.6.2022 – den druhý

Den druhý – 24.6.2022

Dobrý den, ahoj,

druhý den sjezdu pokračoval v pátek 24.6. bez přítomnosti veřejnosti. Shrnutí nejdůležitějšich událostí předchozího dne najdete v přiloženém zpravodaji č.2. Mimo hodnocení práce od sjezdu ke sjezdu čekala delegáty v podvečerních hodinách volba nového vedení OS KOVO. Předseda Jaroslav Souček oznámil již dlouho před sjezdem, že již kandidovat nebude a to samé platí i v případě místopředsedy Pavla Komárka.

Členové výkonného vedení zhodnotili práci OS KOVO od VII. Sjezdu v roce 2017 do současnosti. Předseda Jaroslav Souček zhodnotil práci OS KOVO a popřál novému vedení, které bude zvoleno hodně úspěchů v práci. Místopředsedové přednesli referáty, jejichž obsahem byly hlavně zhodnocení témat, která jsou v jejich dikci. Jako jsou vzdělávání, školení členů ZO, komise mladých, odborová politika, hospodaření OS KOVO. Důležitý byl referát místopředsedy Pavla Komárka – zodpovědného za ekonomiku OS KOVO. Přednesl zprávu o ekonomické situaci OS KOVO. Delegáti pozitivně vnímali informaci a ekonomické stabilitě a síle OS KOVO i pro další roky. Budoucnost a síla OS KOVO je zajištěna ekonomickou soběstačností. Jasný signál pro stávající i nové členy OS KOVO, pro ty co ještě váhají se založením ZO nebo členstvím. Je i signálem pro vládu a zaměstnavatele, že OS KOVO je silným stabilním partnerem pro řešení společných témat, ale i silným soupeřem, pokud bude někdo poškozovat nebo pošlapávat práva zaměstnanců!

Odpolední jednání se neslo v duchu volby nového vedení. Bylo cítit napětí. Delegáty sjezdu čekala volba nového předsedy a místopředsedů OS KOVO. Z 5- kandidátů na místopředsedy se volili 3 místopředsedové. Kandidáti, kteří se již představili v jednotlivých krajích na konferencích krajských sdružení OS KOVO se prezentovali delegátům ve svých projevech.

Na předsedu kandidovali:

Roman Ďurčo – Moravskoslezský kraj

Miloš Král – Kraj Vysočina

Jiří Řihout – Jihočeský kraj

Na místopředsedu kandidovali:

Josef Antoniv – Praha a Středočeský Kraj

Libor Dvořák – místopředseda OS KOVO

Ivo Kužel – Plzeňský a Karlovarský kraj

Jiří Řihout – Jihočeský kraj

Tomáš Valášek – místopředseda OS KOVO

Okolo 18:30 bylo hotovo. Volební komise seznámila delegáty s konečnými výsledky voleb. Jako první se volil nový předseda OS KOVO. Pak byli na řadě místopředsedové. Vzhledem k tomu, že kolega Jiří Řihout kandidoval jak na předsedu OS KOVO, tak na pozici místopředsedy museli se obě volby konat odděleně a po vyhlášení výsledku voleb předsedy OS KOVO pokračovala volba místopředsedů.

Zde foto nově zvoleného VV OS KOVO:

Zleva: Libor Dvořák, předseda Roman Ďurčo, Tomáš Valášek a Ivo Kužel

Večer probíhal v prostorách hotelu Clarion v kongresovém centru raut. Napětí, které bylo cítit ve čtvrtek i v pátek mezi delegáti před volbou VV opadlo a živě neformálně se diskutovalo, jak o novém vedení, tak i situacích ve firmách, kde působíme, podmínky pro naši práci a přístupu vedení firem k odborům.

Zpracoval předseda ZO OS KOVO RBCB, Stanislav Jindra

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.