VIII. Sjezd OS KOVO probíhal ve dnech 23.6. – 25.6.2022 – den první

Dobrý den, ahoj,

ve dnech 23.6. – 25.6.2022 probíhal VIII. OS KOVO v Praze ve Vysočanech v hotelu Clarion. Původně plánovaný sjezd se díky COVID-19 posunul o 1 rok. Sjezdu se zúčastnilo 182 delegátů s hlasem rozhodujícím, ze všech krajů České republiky. Největší zastoupení měl Severomoravský kraj – kraj, kde ví zaměstnanci, proč být v odborech. Kraj horníků a ocelářů, kde ví zaměstnanci proč chtějí, aby odbory hájili jejich práva. Příklad pro ostatní regiony napříč odborovými Svazy. Zamyslete se , přehodnoťte a přidejte se k nám napříč odvětvími. OS KOVO i ČMKOS jsou připraveni vás přijmout mezi sebe.

Galerie zahájení:

Standarta předchůdců Kováků. To je hlavně pro ty co si stále i po 30-ti letech myslí, že odbory založili komunisti.

https://www.oskovo.cz/os-kovo/historie-os-kovo

Den první – 23.6.2022

První den se nesl v duchu uvítání a zahájení Sjezdu, předsedou OS KOVO Jaroslavem Součkem a projevy a zdravicemi přítomných hostů. Ve zpravodaji_č.1 – 23.6.2022 najdete stručný obsah prvního dne. Video zdravici poslal Marian Jurečka. Omluvil se, že je zaneprázdněn. Asi řešil s kolegy z vlády jak občanům pomoci v současné těžké situaci. 🙂

Nejvýživnější projev pronesl jako tradičně předseda ČMKOS Josef Středula. Tvrdě zkritizoval současnou práci vlády a opatření, která vláda dělá pro „usnadnění života“ občanů.

Foto galerie projevů:

Páteční druhý den zasedání pokračoval již v uzavřené společnosti delegátů.

Zpracoval předseda VZO OS KOVO RBCB