Zasedání Rady OS KOVO dne 17.6. 2021

Dobrý den, ahoj,

Ve čtvrtek 17.6.2021 proběhla pravidelná Rada OS KOVO v Praze na Olšance v souladu s opatřeními nařízenými vládou ČR. Rady OS KOVO se zúčastnil i náš předseda ZO OS KOVO jako člen Rady Jč kraje OS KOVO.

Mimo jiné členové rady – předsedové ZO informovali o dopadech COVID19 na výrobu a zaměstnanost ve firmách kde působí. Stranou nezůstala ani opatření, která firmám nařizovala vláda nebo zpřísňující pravidla z centrály, jako v našem případě. Opatření ve světě Robert Bosch patří k jednomu z nejpřísnějších. Je třeba, ale objektivně přiznat, že minimálně v budějovickém závodě to přineslo a nese ovoce. V nejvyšším píku jsme se pohybovali okolo 75 lidí z 3600 zaměstnanců. Dlouhodobě to bylo okolo 40 zaměstnanců a nyní již několik týdnů se pohybujeme do 10 zaměstnanců a počet stále klesá.

Nicméně v rámci opatření, která firma dělala a dělá předseda ZO Stanislav Jindra zmínil i dočasný zákaz koření a vize zaměstnavatele od 1.1.2022 stát se nekuřáckou firmou. Toto vyvolalo bouřlivou diskusi a podporu členů rady za práva občanů-zaměstnanců.

Argumentace kolegů dávaly smysl, několik komentářů od kolegů:                                      - Firma měla toto nastavit již při svém vzniku.                            - O svém zdraví mají právo rozhodovat lidé ne jejich zaměstnavatel.                       - Zvýšené nebezpečí vzniku požáru z nelegálního kouření a tím související četnost zásahu IZS.                                                    - Zvýšení pravidelného pojistného pro firmu a nižší plnění škod.                            - Zásah do práv občanů.                                                 - Jsou i další vlivy na zdraví občanů-zaměstnanců (stres, vnucené tempo, pracovní prostředí, chování nadřízených)                                                      - Vaše firma by se měla zabývat komplexně ochranou zdraví zaměstnanců.                                              - Vaše firma by měla stanovit jasná pravidla kdy, kde a za jakých podmínek kouřit v areálu firmy. 
Tolik několik komentářů předsedů na Radě OS KOVO.
Informace jednání rady v KOVÁKU č.12 

https://www.facebook.com/OS-KOVO-119205531502213

zpracoval předseda VZO OS KOVO.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jedna odpověď

 1. Bojovali jsme roky s firmou o zákazu kouření. Popsané argumenty jsou správné, nemáme žádnou zákonnou oporu. Nakonec máme „gentlemanskou“ dohodu…..5ti minutovky…..po dvou hodinách. Problémem je zneužívání samotnými zaměstnanci, ( když někteří z režistů a THP tam jsou často a ne určenou dobu, ale 15 minut jako nic ) tím se denně setkáváme ,pak je těžké udržet jakoukoliv dohodu se zaměstnavatelem. jak říkám : v oblasti kouření, jim můžeme hrát na city , strašit, ohněm a pojišťovnou :-D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.