Odbory v několika dnech prokázaly, že stojí za svými zaměstnanci

Dobrý den, ahoj,

Už víte proč být v odborech se vyplatí a je pro zaměstnance důležité?

V posledních několika dnech odbory prokázaly, že se na ně můžou zaměstnanci spolehnout a že je důležité mít odbory ve firmách. Minulý týden téma respirátorů. Tento týden po pondělním bezprecedentím uzavžením závodních jídelen. Po pondělním večerním vyhlášením vlády, že se od úterka uzavírají závodní jídelny v privátních firmách, nastartovali předsedové odborových organizací (omlouvám se ostatním odborovým Svazům, ale mám kontakty jen s kolegy našeho Svazu) odborového Svazu KOVO horké linky a emalily. Ráno již zahltili svými nesouhlasnými stanovisky výkoné vedení našeho Svazu, aby co nejrychleji intervenovalo u premiéra Babiše. Předseda naší ZO již v půl osmé ráno volal předsedovi a místopředsedovi odborového Svazu KOVO a předsedovi konfederace odborových svazů Josefu Středulovi. Žádal je o urychlenou intzervenci na vládě ČR. Opatření vlády totiž místo, aby šlo ve prospěch opatřeních šlo proti těmto opatřením. Opatření vlády totiž mohlo způsobit víc škody než užitku. A odborům jde o zdraví a bezpečnost zaměstnanců. Všichni zaměstnavatelé, alespoň ti co mám dostupné informace, již v březnu roku 2020 přijali opatření ve svých jídelnách, aby byly dodrženy 2m mezi strávníky, případně využili plexi zábrany. Budějovický Bosch nevyjímaje. Předsedové odborových organizací opatření svých zaměstnavatelů presentovali v minulosti na svých sociálních sítích. Tak proč tak hloupé opatření. Nebylo zapotřebí.

Zajímavé bylo, že snad poprvé v historii se spojili odbory a zaměstnavatelé proti vládě. I oni věděli, že zdraví selský rozum je jinde. V pondělí večer na vláde určitě nebyl.

Zavěrem bych chtěl poděkovat předákům našeho Svazu a předsedovi konfererace ČMKOS za iniciativu jejíž vyvinuli a dnes po poledni již vláda změnila stanovisko k uzavření závodních jídelen.

Je zapotření zmítit, že náš předseda Svazu KOVO Jaroslav Souček i přes onemocnění s COVID-19 nenechal zaměstnance ve štychu a pracoval.

Nejen za odboráře z budějovického Bosche. Jardo díky a hlavně se brzy uzdrav a v plné síle. Díky.

předseda VZO OS KOVO RBCB a výbor ZO.

Táhneme za jeden provaz!!!
Táhneme za jeden provaz!!!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.