Odbory v několika dnech prokázaly, že stojí za svými zaměstnanci

Dobrý den, ahoj,

Už víte proč být v odborech se vyplatí a je pro zaměstnance důležité?

V posledních několika dnech odbory prokázaly, že se na ně můžou zaměstnanci spolehnout a že je důležité mít odbory ve firmách. Minulý týden téma respirátorů. Tento týden po pondělním bezprecedentím uzavžením závodních jídelen. Po pondělním večerním vyhlášením vlády, že se od úterka uzavírají závodní jídelny v privátních firmách, nastartovali předsedové odborových organizací (omlouvám se ostatním odborovým Svazům, ale mám kontakty jen s kolegy našeho Svazu) odborového Svazu KOVO horké linky a emalily. Ráno již zahltili svými nesouhlasnými stanovisky výkoné vedení našeho Svazu, aby co nejrychleji intervenovalo u premiéra Babiše. Předseda naší ZO již v půl osmé ráno volal předsedovi a místopředsedovi odborového Svazu KOVO a předsedovi konfederace odborových svazů Josefu Středulovi. Žádal je o urychlenou intzervenci na vládě ČR. Opatření vlády totiž místo, aby šlo ve prospěch opatřeních šlo proti těmto opatřením. Opatření vlády totiž mohlo způsobit víc škody než užitku. A odborům jde o zdraví a bezpečnost zaměstnanců. Všichni zaměstnavatelé, alespoň ti co mám dostupné informace, již v březnu roku 2020 přijali opatření ve svých jídelnách, aby byly dodrženy 2m mezi strávníky, případně využili plexi zábrany. Budějovický Bosch nevyjímaje. Předsedové odborových organizací opatření svých zaměstnavatelů presentovali v minulosti na svých sociálních sítích. Tak proč tak hloupé opatření. Nebylo zapotřebí.

Zajímavé bylo, že snad poprvé v historii se spojili odbory a zaměstnavatelé proti vládě. I oni věděli, že zdraví selský rozum je jinde. V pondělí večer na vláde určitě nebyl.

Zavěrem bych chtěl poděkovat předákům našeho Svazu a předsedovi konfererace ČMKOS za iniciativu jejíž vyvinuli a dnes po poledni již vláda změnila stanovisko k uzavření závodních jídelen.

Je zapotření zmítit, že náš předseda Svazu KOVO Jaroslav Souček i přes onemocnění s COVID-19 nenechal zaměstnance ve štychu a pracoval.

Nejen za odboráře z budějovického Bosche. Jardo díky a hlavně se brzy uzdrav a v plné síle. Díky.

předseda VZO OS KOVO RBCB a výbor ZO.

Táhneme za jeden provaz!!!
Táhneme za jeden provaz!!!