Konference ZO OS KOVO RBCB proběhla 23.10.2021

Dobrý den, ahoj,

v sobotu 23.10.2021 se konala pravidelná konference naší ZO. Musím poděkovat všem delegátům, kteří věnovali sobotu dopoledne informacím a o činnosti ZO a informacím z jednání mezi odbory a vedením závodu. Z oslovených 82 delegátů se zúčastnilo 69 přítomných delegátů. Všichni členové by si měli uvědomit, že je hlavně v jejich zájmu se konference zúčastňovat. Nepřekvapí je pak případné změny v poskytovaných příspěvcích členům ZO. Pro poskytování příspěvků a činnost ZO je nutné každý rok schvalovat rozpočet ZO.

Konference proběhla v přátelské atmosféře, kde byli delegáti mimo jiné seznámeni i návrhy do KV 2022. Informace přednesl místopředseda David Matajs.

Dotazy se týkali zaměstnanosti, budoucnosti RBCB, opatření RBCB od 1.1.2022 – kouření. Předseda ZO Stanislav Jindra vyjádřil nespokojenost, že zaměstnanci na setkání s vedením nevyjádřili nespokojenost se záměrem firmy stát se nekuřáckou firmou. Na sociálních sítích, svačinárnách, kuřárnách byli a jsou zaměstnanci statečnější. nepodpořili tak odborovou kampaň v médiích. Článek převzali většiny celostátních deníků i s vyjádřením firem k dané problematice ve zveřejněných regionech. Je pak vhodné položit si otázku zda zaměstnanci o podobné aktivity odborů stojí, když je pak nepodpoří. Bez podpory zaměstnanců nic odbory nikdy nedokážou.

Za výbor ZO, předseda Stanislav Jindra