Dodatek ke kolektivní smlouvě o překážkách na straně zaměstnavatele §209 ZP podepsán.

Dobrý den, ahoj.

Začátkem března nám vedení společnosti předložilo k jednání návrh upravit smluvená pravidla v případě překážek na straně zaměstnavatele. Zde existuje jistá obecná regulace v podobě ZP, v našem případě i KS a především také dohodou o KPD. Do vyjednávání jsme šli samozřejmě s tím, že to v žádném případě nesmí být v neprospěch zaměstnanců. Jako důvody nám byly předloženy snížené počty v objednávkách u některých zákazníků.

Překážky na straně zaměstnavatele při prostoji (nedostatku materiálu, poruše stroje atp.) máme již smluvně definovány v Dohodě o zavedení Kont Pracovní Doby ze dne 1.7.2020, a to ve výši nejméně 80% průměrného výdělku.

Dodatečně bylo tedy 17.3.2021 dohodnuto formou Dodatku č.1 ke Kolektivní smlouvě, že v případě překážky v práci na straně zaměstnavatele dle § 209 odst. 1 ZP z důvodu nemožnosti přidělovat vybraným zaměstnancům práci pro dočasné omezení odbytu jeho výrobků, je v režimu kont pracovní doby  za níže definovaných podmínek možné využít překážky na straně zaměstnavatele také ve výši 80 % průměrného výdělku.

  • Směny, které nemohou být zrušeny s dostatečným předstihem, tj. v lhůtě 7 dní a kratší, by měly být označeny jako překážka na straně zaměstnavatele (80%).
  • Pro směny zrušené při dodržení informační lhůty 7 dní (tedy v případě, že jsou zaměstnancům oznámeny s dostatečným předstihem), je nutné využít  KPD a zanést je do záporného salda.

Vyrovnávací období KPD končí ke dni 31.7.2021!!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.