Aktuální informace pro členy odborů a zaměstnance RBCB

Dobrý den, ahoj, dnes proběhlo a zítra bude pokračovat skype schůzka mezi odborovými organizacemi a vedením firmy.

Téma: aktuální situace ohledně zakázek.Informace o hygienických opatřeních dostáváte nebo lépe řečeno máte dostávat od svých nadřízených. Dle vyjádření vedoucí HRL každý den jedná CORONA tým RBCB. Vedoucí oddělení tedy jsou informováni. Hygienické prostředky nejsou nebo v omezeném množství jsou v obchodní síti těžko dostupné. Věříme, ale že se firmě podaří v nejbližších dnech prostředky do firmy dostat.

Dnes se nám podařilo s kolegy Radkem Kupkou a Gabrielou Fouskovou najít alternativu za pěnové mýdlo na toaletách. Náš návrh jsme zaslali vedení firmy. Jako vhodný produkt pro mytí tento produkt odsouhlasil i firemní lékař. Zaleží nyní na úklidové firmě zda antimikrobiální pěnové mýdlo TORK 520801 podaří objednat a přivést.

Nyní k dnešnímu jednání a zítřejšímu pokračování jednání. Firma zatím neuvažuje o uzavření závodu. Situace je taková, že díky pandemii a uzavřením hranic, oblastí a firem dochází k poklesu zakázek u některých produktů. Situace se zatím vyvíjí jako tkz. částečná nezaměstnanost dle § 209ZP. Jedná se o to, že některé výroby budou muse vyrábět v menším počtu lidí a část zaměstnanců tedy bude muset být doma. Tématem tedy je jaká bude výše náhrady mzdy pro zaměstnance, kteří budou doma. Zákoník práce §209 říká o nahradě mzdy ve výši minimálně 60% průměrné mzdy. Odbory požadují vyšší náhradu mzdy. Neměla by, ale být vyšší než bude mzda zaměstnanců, kteří budou pracovat. Zatím firma uvažuje o opatření do 31.3.2020.

Další kolo jednání zítra od 15:00.

předseda VZO OS KOVO RBCB.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.