Aktuální informace pro členy odborů a zaměstnance RBCB

Dobrý den, ahoj, dnes proběhlo a zítra bude pokračovat skype schůzka mezi odborovými organizacemi a vedením firmy.

Téma: aktuální situace ohledně zakázek.Informace o hygienických opatřeních dostáváte nebo lépe řečeno máte dostávat od svých nadřízených. Dle vyjádření vedoucí HRL každý den jedná CORONA tým RBCB. Vedoucí oddělení tedy jsou informováni. Hygienické prostředky nejsou nebo v omezeném množství jsou v obchodní síti těžko dostupné. Věříme, ale že se firmě podaří v nejbližších dnech prostředky do firmy dostat.

Dnes se nám podařilo s kolegy Radkem Kupkou a Gabrielou Fouskovou najít alternativu za pěnové mýdlo na toaletách. Náš návrh jsme zaslali vedení firmy. Jako vhodný produkt pro mytí tento produkt odsouhlasil i firemní lékař. Zaleží nyní na úklidové firmě zda antimikrobiální pěnové mýdlo TORK 520801 podaří objednat a přivést.

Nyní k dnešnímu jednání a zítřejšímu pokračování jednání. Firma zatím neuvažuje o uzavření závodu. Situace je taková, že díky pandemii a uzavřením hranic, oblastí a firem dochází k poklesu zakázek u některých produktů. Situace se zatím vyvíjí jako tkz. částečná nezaměstnanost dle § 209ZP. Jedná se o to, že některé výroby budou muse vyrábět v menším počtu lidí a část zaměstnanců tedy bude muset být doma. Tématem tedy je jaká bude výše náhrady mzdy pro zaměstnance, kteří budou doma. Zákoník práce §209 říká o nahradě mzdy ve výši minimálně 60% průměrné mzdy. Odbory požadují vyšší náhradu mzdy. Neměla by, ale být vyšší než bude mzda zaměstnanců, kteří budou pracovat. Zatím firma uvažuje o opatření do 31.3.2020.

Další kolo jednání zítra od 15:00.

předseda VZO OS KOVO RBCB.