Zdravá firma – zákaz kouření v areálu RBCB od 1.1.2022

Dobrý den, ahoj.

Před pár měsíci jste se od vedení společnosti dozvěděli, že se zaměstnavatel rozhodl zakázat v celém areálu RBCB kouřit, a to s platností od 1.1.2022. Nás v odborech toto velice překvapilo, neznáme totiž žádnou lokalitu RB, kde by něco takového bylo zavedeno. Za odbory si umíme představit celou řadu věcí, ve kterých bychom mohli být v RBCB první, ale zákaz v kouření mezi ně určitě nepatří 🙂 Nyní Vám byl představen formou informační brožury koncept „Zdravá firma“, kde Vám byly poskytnuty doplňující informace jako například forma přímé podpory při odvykání atp.

Nemáme žádnou informaci o tom, že by Vás vedení společnosti jakkoliv předem oslovilo a projevilo zájem zjistit, co si o tomto záměru myslíte a hlavně, jak budete individuálně na tento zákaz od ledna 2022 reagovat.

Nás v odborech Váš názor zajímá. I proto jsme již dříve provedli mezi Vámi rychlou anketu, zdali tuto iniciativu vítáte a nebo nikoliv. S výsledkem jsme vedení společnosti samozřejmě seznámili. Minimálně tisíc z Vás (ca. 30% zaměstnanců RBCB) se vyjádřilo, že stojí o zachování možnosti v areálu kouřit na místech k tomu určených. Vedení společnosti i přesto ze svého záměru neustoupilo. Jsme přesvědčeni o tom, že na takto zásadní změnu je třeba mnohem, mnohem více času při vytvoření celého konceptu péče o zdraví zaměstnanců, tak jak jej známe i z jiných RB lokalit nebo společností v ČR, které podobné kroky již realizovaly (Škoda Auto, ArcelorMittal Ostrava). Brzy Vás proto seznámíme i s tím, jak bylo postupováno v těchto dvou konkrétních příkladech, ať můžete postup vedení RBCB porovnat  s jinými společnostmi.

Nyní bychom rádi mezi zaměstnanci RBCB udělali alespoň „rychlý průzkum“ touto anketou na našich webových stránkách , jak na zákaz kouření v areálu RBCB od 1.1.2022 aktuálně nahlížíte a jaké stanovisko k tomu zaujmete. Děkujeme za Vaši účast!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.