Valná hromada sekce automobilového průmyslu OS KOVO

Dobrý den, ahoj,

17.5.2022 proběhlo ve Žďáru nad Sázavou jednání valné hromady odvětvové sekce automobilového průmyslu OS KOVO. Kromě zástupců ZO napojených a autoprůmysl v ČR se jednání jako hosté zúčastnili také zástupci zaměstnavatelského svazu AutoSAP pan Zdeněk Petzl a zástupce OS KOVO místopředseda Libor Dvořík a jako čestného hosta jsme přivítali po dlouhé době mezi Kováky i předsedu ŠA – Jaroslava Povšíka.

Pro některé z delegátů to bylo první setkání s předsedou odborů největšího finalisty v autoprůmyslu v České republice. Pro mě osobně možnost se po nějaké době s Jaroslavem Povšíkem opět osobně vidět a vyměnit si zkušenosti.

Vzhledem k velké provázanosti mezi finalisty a subdodavateli jako je náš Bosch byly problémy v době COVIDU podobné ne-li stejné. Současná situace v Evropě jak vojenská tak zelených „ekoteroristů“ nepřispívá automobilovému průmyslu. Nesmyslné a drahé úpravy motorů likvidují autoprůmysl v Evropě na rozdíl od zbytku světa.

V diskusi jsme si vyměnili zkušenosti a informace o aktuálních problémech ve firmách kde působíme a reakce vedení k aktuální inflační situaci v České republice. Shrnuto, firmy se příliš nebo spíš vůbec nehrnou do toho svým zaměstnancům finanční pomoci v současné situaci.

V příloze společné foto předsedů ZO z Bosche v Českých Budějovicích a Bosche Diesel Jihlava, Stanislava Jindry a Ladislava Melichara s předsedou Škody Auto Jaroslava Povšíka.

Stanislav Jindra, předseda VZO OS KOVO RBCB.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

  • Ano (79%, 49 Hlasy)
  • Je mi to jedno (16%, 10 Hlasy)
  • Ne (5%, 3 Hlasy)
  • Minulý byl lepší (0%, 0 Hlasy)

Počet hlasujících: 62

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.