Valná hromada sekce automobilového průmyslu OS KOVO

Dobrý den, ahoj,

17.5.2022 proběhlo ve Žďáru nad Sázavou jednání valné hromady odvětvové sekce automobilového průmyslu OS KOVO. Kromě zástupců ZO napojených a autoprůmysl v ČR se jednání jako hosté zúčastnili také zástupci zaměstnavatelského svazu AutoSAP pan Zdeněk Petzl a zástupce OS KOVO místopředseda Libor Dvořík a jako čestného hosta jsme přivítali po dlouhé době mezi Kováky i předsedu ŠA – Jaroslava Povšíka.

Pro některé z delegátů to bylo první setkání s předsedou odborů největšího finalisty v autoprůmyslu v České republice. Pro mě osobně možnost se po nějaké době s Jaroslavem Povšíkem opět osobně vidět a vyměnit si zkušenosti.

Vzhledem k velké provázanosti mezi finalisty a subdodavateli jako je náš Bosch byly problémy v době COVIDU podobné ne-li stejné. Současná situace v Evropě jak vojenská tak zelených „ekoteroristů“ nepřispívá automobilovému průmyslu. Nesmyslné a drahé úpravy motorů likvidují autoprůmysl v Evropě na rozdíl od zbytku světa.

V diskusi jsme si vyměnili zkušenosti a informace o aktuálních problémech ve firmách kde působíme a reakce vedení k aktuální inflační situaci v České republice. Shrnuto, firmy se příliš nebo spíš vůbec nehrnou do toho svým zaměstnancům finanční pomoci v současné situaci.

V příloze společné foto předsedů ZO z Bosche v Českých Budějovicích a Bosche Diesel Jihlava, Stanislava Jindry a Ladislava Melichara s předsedou Škody Auto Jaroslava Povšíka.

Stanislav Jindra, předseda VZO OS KOVO RBCB.