Valná hromada odvětvové sekce automobilového průmyslu OS KOVO

Dobrý den, ahoj,

21.2.2023 ve Vílanci u Jihlavy proběhla valná hromada odvětvové sekce automobilového průmyslu OS KOVO. Kromě zástupců zaměstnanců automobilového průmyslu z řad finalistů a subdodavatelů se jako hosté mimo jiné zúčastnili:

předseda odborářů Škody Auto Jaroslav Povšík

zástupci AutoSAP (sdružení automobilového průmyslu) Zdeněk Petzl a Pavel Ešner

předseda OS KOVO Roman Ďurčo.

Zástupci zaměstnanců mimo jiné diskutovali o EURO7 a její dopady na zaměstnanost v celém sektoru automobilového průmyslu. Ve svém příspěvku předseda odborářů ŠA prezentoval dopady EURO7 na automobilku ŠA a postěžoval si nedostatek dílů od subdodavatelů, díky kterým musí zastavovat výrobu. V příspěvku od zástupců AutoSAP byly prezentovány budoucnost a dopady EURO7 na automobilový průmysl v Evropě.

Odboráři se shodli, že současný násilný přechod od spalovacích motorů na elektromobilitu bude mít katastrofální dopad jak na firmy, tak zaměstnanost a v konečném důsledku i ekonomiku států v Evropě.

Samozřejmě jsme se dotkli i žhavého tématu důchody a důchodová reforma v České republice. Všichni zúčastnění odboráři se shodli, že je nemyslitelné, aby lidé odcházeli do důchodu v 68 letech. Zaměstnanci nejen v Automotiv, ale v celém kovoprůmyslu nebudou schopni v tak vysokém věku pracovat. Stát sice ušetří na vyplácení důchodů (možná?), ale vzniknou mu náklady na vyplácení nemocenských dávek za dlouhodobě nemocné a dávky v nezaměstnanosti. Ti co se důchodu dožijí si ho ani řádně neužijí. Zaměstnavatelé již dnes nemají zájem lidi v dělnických profesích ve vyšším věku lidi zaměstnávat, jelikož šílené normy nejsou lidé schopni po 50 roku života plnit a objevují se zdravotní potíže zaměstnanců, které limitují jejich práci. Pokud toto stát nevybalancuje problém s hospodařením státu se nevyřeší.

Tolik ve stručnosti o tématech o kterých se mezi odboráři na valné hromadě odvětvové sekce AS OS KOVO mluvilo.

Stanislav Jindra, předseda VZO OS KOVO RBCB

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.