Turbulence na automobilovém trhu – cíl odborů = plný fond pracovní doby

Dobrý den zaměstnanci RBCB a členové odborů,

Aktuální situace na autombilovém trhu se zdá turbulentnější než se před časem zdálo. Cca před měsícem předsedové odborových organizací v RBCB společně s vedení RBCB před Vás předstoupili a seznámili Vás s opatřeními na příštích 6 měsíců k zachování co největšího počtu pracovních míst. Už na těchto termínech jsme Vás informovali o možnosti, že některá opatření nemusí být naplněna v plné míře v důsledku vývoje zakázek. A to se nyní potvrzuje.

Situace na nejbližší 2 měsíce je v zakázkách taková, že některá oddělení budou potřebovat Vaši loajalitu a využití maximálního fondu pracovní doby. Výbor odborové organizace OS KOVO RBCB Vás žádá, aby jste přehodnotili svá neplacená volna a na misku vah dali více volna (neplacené dny) a možnost odpracovat plný fond pracovní doby v měsíci. Plný fond pracovní doby pro Vás znamená plnou měsíční mzdu, udržení průměrné mzdy, minimální nebo nulový vliv na 14. mzdu. Některá oddělení budou potřebovat zřejmě i víkendové směny.

Dnes v pátek to v RBCB vypadalo, jak za běžného pracovního dne. Což je potěšitelné směrem k tomu, že máme práci. Zároveň jsem s některými zaměstnanci diskutoval, jak vnímají tyto dá se říci zmatky, které nám přináši naši zákazníci. Všichni oslovení byli rádi v práci. Uvědomují, že mít práci a dostatečný příjem je důležitý, aby pak mohli plně využít volný čas na své oblíbené aktivity.

Díky všem za pozitivní a aktivní přístup k aktuální situaci.

předseda VZO OS KOVO RBCB – Stanislav Jindra