Turbulence na automobilovém trhu – cíl odborů = plný fond pracovní doby

Dobrý den zaměstnanci RBCB a členové odborů,

Aktuální situace na autombilovém trhu se zdá turbulentnější než se před časem zdálo. Cca před měsícem předsedové odborových organizací v RBCB společně s vedení RBCB před Vás předstoupili a seznámili Vás s opatřeními na příštích 6 měsíců k zachování co největšího počtu pracovních míst. Už na těchto termínech jsme Vás informovali o možnosti, že některá opatření nemusí být naplněna v plné míře v důsledku vývoje zakázek. A to se nyní potvrzuje.

Situace na nejbližší 2 měsíce je v zakázkách taková, že některá oddělení budou potřebovat Vaši loajalitu a využití maximálního fondu pracovní doby. Výbor odborové organizace OS KOVO RBCB Vás žádá, aby jste přehodnotili svá neplacená volna a na misku vah dali více volna (neplacené dny) a možnost odpracovat plný fond pracovní doby v měsíci. Plný fond pracovní doby pro Vás znamená plnou měsíční mzdu, udržení průměrné mzdy, minimální nebo nulový vliv na 14. mzdu. Některá oddělení budou potřebovat zřejmě i víkendové směny.

Dnes v pátek to v RBCB vypadalo, jak za běžného pracovního dne. Což je potěšitelné směrem k tomu, že máme práci. Zároveň jsem s některými zaměstnanci diskutoval, jak vnímají tyto dá se říci zmatky, které nám přináši naši zákazníci. Všichni oslovení byli rádi v práci. Uvědomují, že mít práci a dostatečný příjem je důležitý, aby pak mohli plně využít volný čas na své oblíbené aktivity.

Díky všem za pozitivní a aktivní přístup k aktuální situaci.

předseda VZO OS KOVO RBCB – Stanislav Jindra

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.