Tady se nehraje jen o 50 tisíc podpisů, ale i sílu, image a postavavení odborů v ČR

Vážené odborářky, vážení odboráři, zaměstnanci,

jistě čas od času, někdo pravidelně sledujete situaci ohledně blížících se prezidentských voleb a zároveň kampaň předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zúčastnit se prezidentských voleb v lednu 2023.

Nejedná se jen o těch 50 tisíc platných podpisů pod petici, aby se Josef Středula mohl zúčastnit volby prezidenta ČR jako kandidát. Zde se i hraje i o to jaká je síla odborů v ČR bez rozdílu příslušnosti k ČMKOS, ASO nebo samostatně působících. Jak se umíme/neumíme sjednotit. Těch cca 500 tisích odborářů musí ukázat svou sílu! Na Sjezdech ČMKOS i OS KOVO byla vyslovena podpora kandidatuře Josefa Středuly na prezidenta ČR. Nyní je třeba podporu ze Sjezdů přetavit v podpisy na petiční archy.

Buďme si jisti, že ti co odbory nemusí nebo jsme jim trnem v oku (pravicové strany, o součásné vládě ani nemluvě, naši zaměstnavatelé a další, kteří v nás stále vidí bolševiky) čekají jak tako akce dopadne. Jsou připraveni nám to dát sežrat. Nedejme jim příležitost a ukažmě, že jsme silní, jednotní, solidární.

V druhé polovině tohoto roku jsou před námi, odboráři, v terminologii válečné – dvě důležité ofenzívní operace, které ukáží jak jsme silní a jestli dokážeme konkurovat odborům v Rakousku, Německu, Francii, když hájí zájmy svých zaměstnanců, občanů. Situace, kdy nás občany dostavá aktuální situace ve světě a u nás v ČR do existenčních potíží, je již opravdu vážná. Kdo jiný než zástupci zaměstnanců mají zvednout prapor a zavelet. „Fialo, už z nás nebudeš dělat dál žebráky Střední Evropy a sponzory EU (energie, zemědělství) . Trpělivost je u konce!“

První je dostat Josefa Středulu do voleb o prezidentské křeslo.

Druhá je generální/výstražná stávka, demonstrace, říkejme tomu jak chceme, ale musíme ukázat, že nám není současné situace našich občanů lhostejná.

5.9. to musí být velká akce.

To můžeme dokázat jen napříč odborovým hnutím. Už ve Starých pověstech českých jsme se dočetli, proč dával kníže Svatopluk svým dětem napřed svazek prutů. Pokud se nepoučíme, bude stále jen brečet, jak se mají zaměstnanci na Západě. Ale 33 let od listopadu 1989 je sakra dlouhá doba. Už musíme změnit naše postavení v legislativně.

Pojďme táhnout za jeden provaz.

Táhneme za jeden provaz!!!

Stanislav Jindra, předseda ZO OS KOVO RBCB

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.