Problémy v automotive se zřejmě nevyhnou ani RBCB

Dobrý den,

stejně tak jak se můžete dočíst o aktuální nelehké situaci od našich kolegů ve společnosti Škoda Auto, zaměstnanci především výrobní části našeho závodu začínají také pociťovat důsledky přerušení dodavatelského řetězce. Vedení společnosti se rozhodlo tyto poklesy zakázek v měsíci březnu (24.-29.3.) vyřešit nařízením dovolené stovkám zaměstnanců po dobu několika dnů. Jakmile jsme se o tomto záměru v odborech dozvěděli, sdělili jsme zástupcům společnosti nesouhlas s tímto postupem. Chápeme, že je aktuálně situace velice nepřehledná, dění na Ukrajině po lidské stránce nikomu z nás lhostejné není. Trváme ale i přesto na dodržování jistých pravidel, která mezi sebou máme smluvena (ZP, KS).

Při dodatečném projednání jsme vyjádřili postoj odborů, prioritně využívat pro tento účel překážky na straně zaměstnavatele nástroj, který byl na žádost společnosti a s našim souhlasem aktivován pro celý rok 2022, tedy KPD.

Pro případ poklesu zakázek na konci března jsme se operativně dohodli na čerpání maximálně dvou dnů dovolené v návaznosti na víkend. Pokud toto nebude dostačující, zbývající dny kdy nebude možné přidělovat zaměstnancům práci, budou evidovány zrušením řádné směny v režimu KPD.

Postupujeme s maximální obezřetností, abychom co nejvíce omezili riziko negativního vlivu na zaměstnanost v RBCB.

Za výbor ZO OS KOVO RBCB Stanislav Jindra, David Matajs.

Strach o práci ve Škodovce. Kvůli chybějícím kabelům se auta nevyrábí a konto firmy vysychá, píše Škodovácký odborář:

https://byznys.hn.cz/c1-67043920-strach-o-praci-ve-skodovce-kvuli-chybejicim-kabelum-se-auta-nevyrabi-a-konto-firmy-vysycha-pise-odborar

Vzledem k tomu, že si platíme plnou verzy HN, můžeme vám přínést celý článek.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.