Pracovní schůzka výboru ZO OS KOVO RBCB u kolegů odborářů ve Škodě Auto Mladá Boleslav

Dobrý den, ahoj,

9. května jsme po práci vyrazili směr Mladá Boleslav. Druhý den nás tam čekala pracovní schůzka s vedení nejpočetnější odborové organizace v České republice.

Návštěva začala prohlídkou muzea i s odborným výkladem. Po té jsme se přesunuli do závodu a do budovy odborů. Zázemí odborů pro jejich práci je více než důstojné a pro odboráře mimo Škodu auto z říše snů. A není to jen velikostí členské základny, kdy ve třech odborových organizacích pod hlavičkou Odbory KOVO MB je cca 35 tisíc členů. Odbory nabízejí nejen svým členům, ale i ostatním zaměstnancům služby v oblasti právního, kulturního, společenského, ozdravného poradenství. Díky nemalé podpoře zaměstnavatele mají zaměstnanci u odborů kompletní servis služeb. Odbory mají na tento servis svoje zaměstnance.

Během celodenní návštěvy jsme probrali témata blízká v obou firmách jako je aktuální situace na trhu, budoucnost firem v automobilovém průmyslu, ale i témata, která nyní hýbou Českou republikou. V odpoledních hodinách jsme absolvovali zajímavou prohlídku závodu. Zajímavá byla hlavně návštěva moderní automatizované lisovny. Výklad podávali vždy vedoucí příslušné oblasti.

Na příkladu spolupráce odborů a zaměstnavatele je vidět, že i bez legislativní podpory jde mít profesionální zástupce zaměstnanců.

Prostě, kde je vůle a chuť tak to jde. Kde toto není jsou jen výmluvy proč to nejde. U nás v Budějovicích se spolupráce v posledních letech zlepšuje. Přiblížit se úrovni ve Škodě auto je běh na dlouhou trať.

Článek o naší návštěvě byl i ve Škodováckém Odboráři.

https://www.odborykovomb.cz/assets/File.ashx?id_org=200202&id_dokumenty=7842

VZO OS KOVO RBCB

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.