Odboráři KOVO z Bosch Diesel Jihlava a RBCB jednali s vedením OS KOVO na Vysočině.

Dobrý den, ahoj,

26.1. – 27.1.2023 se dvoudenního jednání na Vysočině s kolegy odboráři KOVO z Bosch diesel Jihlava a vedením OS KOVO zúčastnila větší část výboru naší základní organizace.

Za ZO OS KOVO RBCB se pracovního setkání zúčastnili: předseda ZO Stanislav Jindra, místopředseda David Matajs, členové – Gabriela Carvová, Věra Vávrová, Vladimír Zábranský, Maroš Žulevič a Zbyněk Paleček.

Za ZO OS KOVO Odbory Bosch Jihlava: předseda ZO Ladislav Melichar s výborem ZO

Za II. ZO OS KOVO Bosch Jihlava: předseda Roman Bence s výborem ZO

Za EC Bosch ČR zástupce Evropské rady zaměstnanců skupiny Bosch: Petr Nesměrák

Za OS KOVO: předseda Roman Ďurčo a místopředseda Ivo Kužel

Před společným jednáním výbor naší ZO projednal tyto témata:

  • projednali jsme návrh vedení k úpravě/převedení prémie za produktivitu do pohyblivé složky mzdy. Začátkem příštího týdne se ještě podíváme jak moc navržené % výše od vedení RBCB odpovídá průměrně vyplacené výši prémie za produktivitu za rok 2022.
  • projednali a navrhli jsme na konferenci krajského sdružení OS KOVO Jč kraje 6.2.2023. Do Rady OS KOVO za Jihočeský kraj navrhli předsedu naší ZO Stanislava Jindru. V případě volby nového zmocněnce OS KOVO Jč kraje za splnění určitých podmínek průběhu volby o novém zmocněnci (interní stanovisko výboru ZO, sděleno bude nejprve na konferenci), výbor navrhuje svého předsedu Stanislava Jindru.
  • projednali jsme jaké jsou možnosti nabízet naším členům kulturní programy. Členky výboru Gabriela Carvová a Věra Vávrová zmapují oblastu zájmu našich členů a nejpreferovanější oblasti zájmu se budou nabízet členům jako benefit.

Společné jednání výborů základních organizací s vedením OS KOVO probíralo témata:

  • stávka v NEXEN TIRE, kde korejský majitel 2 roky odmítá návrhy na uzavření kolektivní smlouvy.

https://www.oskovo.cz/aktuality/odbory-v-korejske-firme-nexen-tire-pujdou-do-stavky

  • Dále jsme projednávali postoj OS KOVO ke kandidatuře Josefa Středuly na prezidenta a jeho setrvání jako předsedy ČMKOS. Shodli jsme se na tom, že je v prvé řadě zapotřebí potlačit emoce, zklamání a s klidnou hlavou se podívat co má pro odbory větší hodnotu. Jestli neúspěšná kandidatura občana Josefa Středuly nebo odvedená práce odboráře Josefa Středuly pro odbory.
  • V poslední fázi dvoudenního jednání jsme projednávali možnosti společného postupu při kolektivním vyjednávání v další letech. Vedení odborových organizací Bosch společně připraví společnou strategii, kterou následně projenají ve svých výborech ke schválení.

Předseda OS KOVO se aktivně zajímal, jaký je stav/posun od jeho poslední návštěvy (srpen 2022) v RBCB ohledně plného 100% uvolnění předsedy a místopředsedy ZO OS KOVO RBCB. Museli jsme předsedu OS KOVO zklamat. Od jeho poslední návštěvy v RBCB se postoj vedení nezměnil a Stanislav Jindra a David Matajs mají pro zastupování svých 850-ti členů a 3500 zaměstnanců stále jen 50% kapacit pracovní doby.

VZO OS KOVO RBCB

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

  • Ano (79%, 49 Hlasy)
  • Je mi to jedno (16%, 10 Hlasy)
  • Ne (5%, 3 Hlasy)
  • Minulý byl lepší (0%, 0 Hlasy)

Počet hlasujících: 62

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.