Naše podněty směrem k vedení v době pandemie a omezení výroby

Na naši FB stránkách jsme vás informovali v minulých týdnech o našich návrzích k vedení firmy. Jedno bylo s doporučením OS KOVO, aby v rámci BOZP bylo zaměstnancům umožněno mít bezpečnostní přestávky v souvislosti s nošením roušek. Druhý byl požadavek naší odborové organizace na mimořádnou odměnu pro zaměstnance, kteří díky zakázkám musejí v této době chodit do práce a tím i snižují ztráty firmy.

Podnět č.1:

Výbor ZO OS KOVO RBCB vyzval dne 20.3. zaměstnavatele k zavedení bezpečnostních přestávek z důvodů povinnosti nošení roušek na veřejnosti, tedy i při výkonu práce. Argumentovali jsme zvýšenou náročností při odvedení požadovaného výkonu.

Vyjádření zaměstnavatele: Zamítavé stanovisko zaměstnavatele jsme obdrželi 25.3. s odůvodněním, že jako mnohem lepší variantu vedení vidí stávající řešení – zkrácení směny o jednu hodinu, což by mělo být pro samotné zaměstnance příjemnější než vkládat přestávky do průběhu jednotlivých směn.

Podnět č.2:

Výbor ZO OS KOVO RBCB vyzval dne 25.3. zaměstnavatele ke zvážení mimořádné prémie pro zaměstnance, kteří musí plnit stávající závazky RBCB ve ztížených pracovních podmínkách (rouška/ respirátor na obličeji). Návrh výboru ZO OS KOVO byl ve výši 500 Kč za každou odpracovanou směnu.

Vyjádření zaměstnavatele:
Stanovisko zaměstnavatele jsme obdrželi 31.3. s ujištěním, že vedení firmy si velmi váží práce zaměstnanců a dělá maximum pro ochranu jejich zdraví. Náš návrh vedení společnosti zváží v situaci, která k tomu bude příznivá. Tzn. v situaci, kdy bude mít firma opět dostatek zakázek.


Zpracoval VZO OS KOVO RBCB

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.