Mezikola kolektivního vyjednávání

Dobrý den, ahoj,

tento týden proběhla na podnět zaměstnavatele tkz. mezikola kolektivního vyjednávání. Je to nestandartní způsob, který není standardní, jak se zákonem o Kolektivním vyjednávání, Zákoníkem práce tak ani v rámci férového přístupu sociálních partnerů. Návrh byl orámovám termínem platnosti, s tím, že pak už neplatí. Nic společného se sociálním dialogem partnerů. Vnímamé to jako jednání z pozice síly.

Proběhlo jednání výboru a byl připaven na pátek 14.10.2022 protinávrh. Došlo k nedorozumění z obou stran. Nicméně termín co nejdříve v říjnu přijmete nebo zaměstnanci nedostanou 12.000,-Kč je stále na stole. Je zajímavé, že na začátku byl návrh s vyplacením do konce roku případně v lednu v prosincové výplatě. Proč takové kvalty je věcí spekulací. Pokud sledujete situaci v JhP není to tam o nic lepší. Ti mají termín do středy 19.10.2022.

Zaměstnanci, jak se k tomu postavíte? Postavíte se za nás s rizikem ztráty jednorázové prémie nebo se postavite za zaměstnavatele? Vy jste ta hybná síla odborů. Bez vás nikdy nebudou odbory silné, ale pak nám nic nevyčítejte.

Stanislav Jindra, předseda VZO OS KOVO.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.