Konference ZO OS KOVO RBCB si zvolila osvědčené vedení ZO.

Dobrý den, ahoj, v sobotu 5.9.2020 proběhla konference ZO OS KOVO Robert Bosch České Budějovice. Letošní konference byla i volební. Přinášíme Vám informace o novém závodním výboru a volbě vedení ZO.

Nejprve bychom rádi poděkovali vedení firmy Robert Bosch v Českých Budějovicích za možnost uspořádat konferenci v areálu firmy – v moderní jídelně našeho závodu.

Konference se jako hosté zúčastnili: vedoucí RP OS KOVO v Českých Budějovicích paní Pavlína Jirková, právník RP OS KOVO v Českých Budějovicích pan Jan Mach, zmocněnec Jč. kraje a předseda ZO v Motor Jikov pan Jan Janoušek a člen rady automobilové sekce OS KOVO za Jč. kraj a předseda ZO v Jihostroji Velešín pan Jiří Řihout. Vše zaznamenal mediální partner našeho regionálního pracoviště OS KOVO agentura PR Petr Pokorný.

Konference vyhodnotila práci výboru za poslední rok a schválila hospodaření za rok 2019, rozpočty na roky 2020 a 2021. Dále pak předseda ZO pan Jindra informoval o vývoji členské základny za poslední 4 roky a o situaci ve firmě vzhledem ke COVID 19. Místopředseda pan Matajs připravil zajímavou a obsáhlou prezentaci o kolektivním vyjednávání na rok 2020 a cíle pro rok 2021. Informoval o situaci v německých závodech skupiny Bosch a přijatých opatřeních v Německu v souvislosti s COVID19. Představil i aktuální ekonomické ukazatele, o které se budeme opírat při letošním kolektivním vyjednávání.

Předsedkyně DaRK ZO OS KOVO RBCB informovala o kontrole hospodaření ZO v roce 2019 a v 1/2 roku 2020. Zároveň komise zkontrolovala účetnictví za posledních 5 roků. DaRK neshledal zásadní chyby ve vedení účetnictví. Drobné nedostatky byly odstraněny na místě. DaRK konstatoval, že účetnictví, pokladní knihy a archivace jsou vedeny v souladu se zákony ČR.

Konference zvolila nový závodní výbor, ve kterém se objevila 3 nová jména a výbor se rozšířil na 11 členů. A zvolila DaRK. Nový výbor si zvolil vedení VZO. Důvěru dostali do již 3.funkčního období předseda Stanislav Jindra a místopředseda David Matajs. Hospodářkou ZO je i nadále zkušená Ivana Dušáková, která účetnictví ZO vede zodpovědně již 20let. 3 členný DaRK si za předsedkyni zvolil i nadále paní Janu Dvořákovou. Poděkovali jsme slečně Lence Škaloudové za práci v závodním výboru a popřáli hodně pracovních úspěchů v nové pracovní pozici v nové firmě. Po absolvování vysoké školy chce získat zkušenosti v jiné branži. Proč ne, je mladá a je třeba si otestovat svoje možnosti a schopnosti. Leni, držíme ti palce.

Konference si odhlasovala i nový název organizace. Starý oficiální název ZO OS KOVO Robert Bosch spol. s r.o., post box … , České Budějovice měl ve svém názvu právnickou subjektivitu, kterou nedisponuje a i název byl podobný jako je název firmy, kde odbory působí.

Nový název ZO je: ZO OS KOVO RBCB

Přejeme výboru ZO a vedení VZO pevné nervy a zdraví při dalších kolektivních vyjednáváních. Konference doporučila vedení VZO dále jednat s vedením firmy o 100% uvolnění předsedy a místopředsedy. Organizace, která má 976 členů a zastupuje cca 3500 zaměstnanců u největšího zaměstnavatele v Jihočeském kraji, který je nositelem mnoha ocenění i v oblasti skloubení rodinného a pracovního života, má nejvyšší funkcionáře největší odborové organizace ve skupině Bosch Česká republika, uvolněné zaměstnavatelem pouze na 50% kapacit.

Nový závodní výbor je na společné fotce. Chybí paní Jarmila Podhradská a Ivana Dušáková, které byly omluveny z důvodu nemoci a rodinných důvodů.

Za výbor ZO OS KOVO RBCB, předseda Stanislav Jindra

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.