Informace o II. kole vyjednávání a jednání závodního výboru ZO OS KOVO RBCB dne 5.6.2020

Dobrý den, ahoj,

ve čtvrtek 4.6. proběhlo II. kolo jednání o nastavení opatření pro zajištění zaměstnanosti v RBCB. Dojednali jsme po vzájemné shodě s vedením firmy úpravu +/- hodin ve prospěch zaměstnanců a u případného proplácení + salda na konci vyrovnávacího období jsem se domluvili na navýšení původního příplatku za práci přesčas. Původní výše byla 25%. Aktuální výši se dozvíte po podepsání smlouvy. Dále jsme dolaďovali, a v pondělí budeme pokračovat, jak srozumitelně a jasně definovat pravidla v KPD. Právníci obobou stran (zaměstnavatele a odborů) zkontrolují aktuálnost § ZP ve smlouvě z roku 2014. Další důležitou informací pro Vás je, že odbory můžou za Vás dojednat oznamovací povinnost zaměstnavatele nejméně 7 kalendářních dní předem. Případnou kratší oznamovací povinnost musí s jednotlivými zaměstnanci dojednat sám zaměstnavatel.

5.6. 2020 od brzkých ranních hodin jednal výbor ZO OS KOVO RBCB o předjednaných parametrech vyjednávacích týmu obou odborových organizací s vedením firmy. Po cca 8 hodinovém jednání výbor dojednané parametry odsouhlasil. Vyjednávací tým Stanislav Jindra a David Matajs si zárověn od výboru odnesli několik dotazů k technickým natavením pravidel. Ať už ke KPD tak i ke dvěma dnům neplaceného volna v měsíci na předpokládané období 1.7. – 31.12.2020.

Další jednání s vedením firmy pokračuje v pondělí 8.6.2020. Před jednáním se sejdou výbory ZO OS UNIOS OK Bosch CB a ZO OS KOVO RBCB, aby projednaly postup na jednání s vedením firmy.

Za VZO OS KOVO Stanislav Jindra.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.