Informace o II. kole vyjednávání a jednání závodního výboru ZO OS KOVO RBCB dne 5.6.2020

Dobrý den, ahoj,

ve čtvrtek 4.6. proběhlo II. kolo jednání o nastavení opatření pro zajištění zaměstnanosti v RBCB. Dojednali jsme po vzájemné shodě s vedením firmy úpravu +/- hodin ve prospěch zaměstnanců a u případného proplácení + salda na konci vyrovnávacího období jsem se domluvili na navýšení původního příplatku za práci přesčas. Původní výše byla 25%. Aktuální výši se dozvíte po podepsání smlouvy. Dále jsme dolaďovali, a v pondělí budeme pokračovat, jak srozumitelně a jasně definovat pravidla v KPD. Právníci obobou stran (zaměstnavatele a odborů) zkontrolují aktuálnost § ZP ve smlouvě z roku 2014. Další důležitou informací pro Vás je, že odbory můžou za Vás dojednat oznamovací povinnost zaměstnavatele nejméně 7 kalendářních dní předem. Případnou kratší oznamovací povinnost musí s jednotlivými zaměstnanci dojednat sám zaměstnavatel.

5.6. 2020 od brzkých ranních hodin jednal výbor ZO OS KOVO RBCB o předjednaných parametrech vyjednávacích týmu obou odborových organizací s vedením firmy. Po cca 8 hodinovém jednání výbor dojednané parametry odsouhlasil. Vyjednávací tým Stanislav Jindra a David Matajs si zárověn od výboru odnesli několik dotazů k technickým natavením pravidel. Ať už ke KPD tak i ke dvěma dnům neplaceného volna v měsíci na předpokládané období 1.7. – 31.12.2020.

Další jednání s vedením firmy pokračuje v pondělí 8.6.2020. Před jednáním se sejdou výbory ZO OS UNIOS OK Bosch CB a ZO OS KOVO RBCB, aby projednaly postup na jednání s vedením firmy.

Za VZO OS KOVO Stanislav Jindra.