I. kolo 2024 máme za sebou

Dobrý den, ahoj,

dnes bylo zahájeno kolektivní vyjednávání 2024 mezi vedením RBCB a odborovými organizacemi působícími v RBCB. ZO OS KOVO RBCB a ZO OS UNIOS OK Bosch CB.

Po oficiálním zahájení krátce referoval místopředseda ZO OS KOVO RBCB a člen Evropské rady Bosch David Matajs o svých poznatcích ze setkání Evropské rady zaměstnanců (ERZ), kde měli delegáti z celé Evropy příležitost se setkat přímo s pány Hartungen (G1) , Groschem (G6) a dalšími vrcholnými manažery firmy Bosch.

Poté David představil během 30 minut jak vnímáme aktuální situaci nejen v RB, BBM, PS či RBCB, ale samozřejmě také přímo (makro)ekonomickou situaci v ČR, kde žijeme a máme zde jisté životní náklady.

Došlo tedy k bilancování, přehledu nejrůznějších čísel a statistik, vše řádně podložené a s uvedením zdroje. 

V posledním bloku předseda ZO OS KOVO RBCB Stanislav Jindra představil za nás KOVO i partnery z UNIOS jednotlivé body návrhu, na kterých jsme se společně dohodli při společném jednání 25.9.2023.

Samozřejmě probíhala i diskuse a detailnější upřesnění některých bodů. Vše jsme si tak náležitě vyjasnili, na čemž nám velice záleželo, aby byl zaměstnavateli náš návrh srozumitelný a nedošlo k nepochopení.

Další jednání proběhne 19.10., kde bychom měli být seznámeni o stanovisku zaměstnavatele.

Dnešní kolo proběhlo seriózně a vedení společnosti nám poděkovalo za přípravu podkladů i samotný návrh ke kolektivnímu vyjednávání.

Jak bude vyjednávání probíhat dál? Doufejme, že ku prospěchu zaměstnanců i společnosti 😉

V příloze Vám dáváme k dispozici návrh odborových organizací ke kolektivnímu vyjednávání.

Naši zaměstnanci jistě budou naše návrhy porovnávat s návrhy kolegů z Jihlavy. Je tedy hned na začátku si říci, že každá lokalita vede kolektivní vyjednávání samostatně a jednotlivé kapitoly vycházejí z aktuálních možností a potřeb zaměstnavatele a zaměstnanců. To co na začátku vypadá jako málo, může ve finále znamenat větší přínos než jak se na začátku jeví.

předseda VZO OS KOVO RBCB, Stanislav Jindra

VZO OS KOVO RBCB

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.