Hospodářský výsledek za rok 2023 bude v RBCB vyplacen ve výši 32,4% měsíční mzdy

Dobrý den, ahoj,

v pátek nás vedení RBCB seznámilo s výsledky hospodaření firmy Robert Bosch. Vzhledem k tomu, že náš závod je součástí nadnárodní společnosti, nezávisí výsledky jen na naší práci, ale kumulovaně na výsledku divize PS a RB World.

Po předloňském ještě úspěšném roce 2022, jsme v loňském roce 2023 díky dopadům elektromobility doplatili na nižší koeficient pro výpočet hospodářského výsledku. Dopady na automobilový průmysl se začaly projevovat.

Výsledky v rámci celého RBW neměly tak velký pokles, skončily s koeficientem 1,4 z 2,0 možných. V roce 2022 byl koeficient 1,7.

Bohužel dopad v PS divizi, vzhledem k výrobním problémům elektrobaterií 48V v závodě v Eisenachu, konečný výsledek srazily až na 0,4 z 2,0 možných. V roce 2022 byl koeficient 1,3. Informace o problémech Bosche v oblasti elektrobaterií a s tím související opatření byla vedením RB publikována v mediálním prostoru nejen v Německu.

Vedení RBCB a ZO OS KOVO RBCB děkuje všem zaměstnancům za společně dosažené výsledky v roce 2023.

Nároky a pravidla pro vyplácení prémie CPrP jsou popsána v Kolektivní smlouvě. Konkrétní dotazy můžete pokládat i vedení odborových organizací působících v RBCB.

VZO OS KOVO RBCB, Stanislav Jindra, předseda.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.