ZO OS KOVO RBCB na dni protestů v Praze a Českých Budějovicích

Dobrý den, ahoj,

včera 27.11. 2023 proběhl den protestů odborů proti vládnímu balíčku pořádaném mimo jiné i naším odborovým Svazem KOVO a ČMKOS.

Naše základní organizace podpořila tuto akci na dvou frontách. Vyslala delegaci v čele s předsedou a místopředsedou naší ZO na demonstraci do Prahy na podporu požadavků odborů. Co nás trápí: omezení benefitů pro zaměstnance, ceny energií, znovuzavedení nemocenského pojištění zaměstnanců a další kroky snižující životní úroveň nás zaměstnanců. Dále jsme vyjádřili solidaritu našim zdravotníkům a pracovníkům ve školství.

Druhá část zaměstnanců vyjádřila podporu na podpisové archy v počtu cca 160 zaměstnanců a ti odvážnější se zúčastnili společného mítinku na přelomu směn v trvání cca 15 minut v jídelně naší firmy.

V odpoledních hodinách před areálem RBCB vystoupili člen závodního výboru ZO OS KOVO RBCB Josef Policar a místopředsedkyně ZO OS UNIOS OK Bosch CB Eliška Bálková v rozhovoru s reportérkou České televize a popsali způsob solidární podpory zaměstnanců RBCB.

Závěrem:

Výbor ZO OS KOVO RBCB se důrazně distancuje od transparentu, který se objevil na demonstraci, vyjadřující vulgární nesouhlas s kroky současné vlády. Vyprošujeme si, aby kdokoliv ze zaměstnanců nebo občanů České republiky spojoval naši odborovou organizaci s vulgárním vyjádření proti této vládě, navíc ve spojitosti se jménem společnosti Bosch. Nesouhlas s kroky vlády nebo i s návrhy našeho zaměstnavatele v rámci kolektivního vyjednávání se dají vždy vyjádřit kultivovanou slušnou formou. To také při jednáních činíme. Český jazyk je krásný bohatý jazyk, který dokáže důrazně slušnou formou vyjádřit nesouhlas s kroky druhé strany.

Rozhovor našich kolegů s reportérkou České televize.

Výbor ZO OS KOVO RBCB, předseda ZO Stanislav Jindra

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

4 komentáře

    1. Možná proto jsou jihlavské Boschí odbory těch 25 let spíš k pláči. Například odměny za odpracované roky mají v Budějicích vyjednané na vyšší úrovni už 2-3 roky, když bylo líp. V Jihlavě máte 1/3 a aku šroubovák za 900kč. Vy jste se probudili letos v době totální krize nejen spalovacích motorů. Váš jediný cíl byl vždy jen odměny za noční a svátky, lidi v kancelářích vám byli dobrý jen na placení členských příspěvků. Osobně jsem si ale nevšiml, že by se nabízeli peníze za přijetí na montážní dílnu, takže by si i pan Nesměrák měl uvědomit za koho při vyjednávání mluví, protože to je BOHUŽEL za všechny zaměstnance, byť nejsou členy odborů. Všechny ty platové tabulky a písmenka v podstatě blokují jakoukoliv diskuzi jednotlivce o své finanční odměně.

      1. Pokud zde nekoho jmenovitě špiníte, mohl by jste se i podepsat a ne se skrývat v anonymním prostředí. Melichar predseda Odbory Bosch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.