Petice proti zvýšení hranice odchodu do důchodu

Dobrý den, ahoj,

kolegové, členové, zaměstnanci, občané ČR,

ČMKOS s podporou OS KOVO a dalších odborových svazů vám dává možnost se prostřednictvím petice vyjádřit k zamýšlenému plánu vlády ČR, zvýšit věk odchodu do důchodu.

Zvýšení hranice zasáhne všechny občany bez rozdílu práce. Hlavně budou zasaženi občané pracující v rizikových skupinách práce 3 a 4.

V případě automobilového průmyslu, kde zastupuji naše zaměstnance se to týká práce ve výrobních linkách, kde díky vnucenému tempu pracují zaměstnanci v riziku svalové zátěže horních končetin III. kategorie. Je nemyslitelné, aby tito zaměstnanci pracovali ještě v 68 letech v takovém tempu. Již ve věku 55+ těžko zvládají práci a jsou častěji v pracovní neschopnosti než v práci. Přibývající věk samozřejmě s sebou nese i nemoci, které pak s sebou nesou různá zdravotní omezení v práci a jsou také hůře umístitelní.

Výsledek vládního návrhu pak bude, že stát bude mimo jiné svým rozhodnutím mít zvýšené náklady na nemocenskou a podporu v nezaměstnanosti. Občané budou v těchto profesích nezaměstnatelní. Firmy o takové zaměstnance nebudou mít zájem, jelikož nebudou schopni zvládat náročné ekonomické cíle firem.

Dopis ČMKOS a podpisový arch v příloze. Podpisový arch je k dispozici v úředních hodinách v kanceláři ZO OS KOVO RBCB.

Stanislav Jindra, předseda VZO OS KOVO RBCB.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

2 komentáře

  1. Neuvažujete o jiné formě podpisu, než aby k vám lidé před smenou či po směně chodili v úředních hodinách? Myslím že většina lidí kvůli tomuto petici nepodepíše, což by byla škoda. Neexistuje třeba nějaká online forma?

    1. Dobrý den pane Hamšíku, jelikož se na petici musíte podepsat, tak online není možná. Ale máte možnost z příspěvku si formulář stáhnou a vytisknout doma, podepsat ho i s rodinou a přáteli a poslat na adresu dole na podpisovém arch nebo zanést mě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

  • Ano (79%, 49 Hlasy)
  • Je mi to jedno (16%, 10 Hlasy)
  • Ne (5%, 3 Hlasy)
  • Minulý byl lepší (0%, 0 Hlasy)

Počet hlasujících: 62

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.