Není všechno zlato co se třpytí

Dobrý den, ahoj,

zítra máme na pořadu IV. kolo kolektivního vyjednávání na rok 2021. Vedení firmy nám dalo po III. kolech návrh, který se může zdát zajímavý, ale v lednu by nastalo hlavně u dělníků na linkách kruté vystřízlivění.

10.000,- korun jako odměna za letošní turbulentní práci na výrobních linkách je slušné ocenění. Zaměstnanci se toho chytli, na což firma cílila, a již nekoukali na přidání do tarifů. 2,5% navýšení u TG3 (464,-Kč brutto) měsíčně není dle našeho názoru důstojné jak pro naše zaměstnance, tak pro nejlepšího zaměstnavatele regionu.

Ano, jsme pro odměnu pro vás zaměstnance, ale zároveň také požadujeme důstojné navýšení tarifní mzdy. A zopakuji pro připomenutí. Důstojné navýšení je plošné navýšení tarifních mezd v úrovni 1250,-Kč/měsíčně. Lidi ve výrobě mají stejné náklady jako lidé ve vyšších tarifních třídách. Ceny v marketu nekoukají zda jsem dělník nebo inženýr. Oba máme rohlík za 2,50. Inflace nám zvýší náklady všem stejně.

Pro informaci. V Německu IGM navrhl v průmyslu přidání 4% při takřka 0% inflaci. V České republice je inflace 3,3%. Takže podle aktuální nabídky firmy zaměstnacům RBCB klesá reálná mzda o 0,8%.

Stanislav Jindra, předseda VZO OS KOVO RBCB.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

4 komentáře

  1. Dobrý den
    Naprosto s Vámi souhlasím a věřte, že nejsem sama. Děkuji, že za nás bojujete.
    Zároveň bych se chtěla zeptat, zda se plánuje dát těch 10 000 do konce roku nebo v lednu. Jde o to, že nyní bude 14 plat a v případě, že nám tento “ bonus“ dají do stejné výplaty, budou šílené daně. Vhodnější by byl opravdu leden. Ať z těch peněz aspoň něco máme, já osobně jsem v první vlně nevynechala jediný den.
    Přeji krásný den
    Margušová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.