Firma Robert Bosch České Budějovice slaví 30 let od založení firmy

Dobrý den, ahoj.

V těchto dnech jsme všichni zaměstnanci obdrželi informaci vedení RBCB o průběhu oslav výročí založení firmy. Součástí výročí je i forma daru zaměstnancům v podobě:

mimořádné prémie 5.000,-Kč bez rozdílu délky příslušnosti k firmě

dva dny dovolené bez rozdílu příslušnosti k firmě

dárková kazeta (bonboniéra)

Odborovým organizacím tento program byl představen v pondělí 2.5.2022.

Pro upřesnění pro zaměstnance: odbory nebyly součástí týmu pro stanovení formy a výše benefitů. Návrh odborů z 10.2.2022 (viz. níže) o jednání o výši prémie i s ohledem na aktuální ekonomickou situaci našich zaměstnanců nebyl zaměstnavatelem vyslyšen a neproběhlo ani jednání s protinávrhy.

Ze strany firmy jsme jako odbory vnímaly, že pokud budeme nějak moc klást odpor k již schváleným benefitům firmy, nemusí zaměstnanci dostat také nic. S Karlem jsme tedy neměli zásadních námitek, aby jste vy zaměstnanci nebyli naštvaní ve 100%, pokud by zaměstnavatel nedal vůbec nic. Takhle předpokládám, že snad bude většina spokojena. „Lepší vrabec v hrsti, nežli holub na střeše.“

Máme relativně dobrý přehled o tom, jakou formu zvolilo vedení jiných (německých) lokalit při oslavách význačného jubilea závodu (Schwieberdingen, Eisenach), kdy se vše podstatné odehrálo přímo v areálu lokality. A to včetně občerstvení, hudebního doprovodného programu a třeba i ohňostroje. Jsme však skutečně velký závod a chápeme různé technické komplikace, které by při realizaci v areálu mohly vzniknout.

Uvědomujeme si také, že není zcela běžné obdarovat zaměstnance při takovém jubileu několika dny dovolené navíc, případně nějakou mimořádnou prémií. A i když byla naše původní představa docela jiná, vnímáme toto poděkování společnosti zaměstnancům být součástí Bosche jako seriózní a hezké gesto, za které nezbývá než poděkovat a držet se klasického „darovanému koni na zuby nehleď.“

Brzy nás čeká setkání zaměstnanců s vedením společnosti v RBCB kantýně. Nic vám zaměstnancům nebrání se s vedením firmy podělit o věci, které vás trápí nebo naopak těší (forma benefitu/oslav k 30tému výročí firmy, odstraněné prostory pro kouření v areálu, KPD, budoucnost firmy, pracovní podmínky apod.). Vše s čím se nám svěřujete na našich stránkách, my samozřejmě s Karlem, Eliškou a Davidem komunikujeme s vedením společnosti. Bohužel pan Šlachta na to pohlíží mnohdy tak, že stěžovateli, rebely jsme jen my 4. Přes vaše nadřízené, mistry, GrL, AL ani HRL očividně nedostává informace, že by jste byli nějak zvlášť nespokojeni. Ba naopak. Tak kde je zakopanej pes?

Je pravděpodobné, že náš zaměstnavatel v nejbližší době obdrží návrh závodního výboru na úpravu mezd vzhledem k poklesu reálné mzdy, konkrétně z důvodu bezprecedentního navýšení inflace. Všude vidíme jak silnější nyní pomáhají slabším, tak proč ne silný zaměstnavatel, sociálně zodpovědný zaměstnavatel, by neměl pomoci více svým zaměstnancům, udržet se lépe nad hladinou v takto složité době.

Dále jsme se domluvili na čerpání dovolené z důvodů poklesu zakázek u výrob, u kterých to bude nutné ve dnech 27.5. – 30.5.2022. Dále pak je předběžně projednána možnost využití svátků v červenci, konkrétně 7.7. a 8.7. k dalšímu čerpání dovolené. Vše záleží na dohodě s logistikou. Návrh na čerpání mezi svátky navrhly odbory s přihlédnutím k rodinným potřebám (první prázdninový týden + prodloužený víkend). Když už nařídit čerpání, tak ať to dává pro zaměstnance smysl. Je však třeba připomenout, že s dovolenou disponuje zaměstnavatel. Jsou samozřejmě případy, kdy je k tomu třeba navíc souhlas náš, odborů. Vašich zástupců v tomto boschském partnerství.

V příloze návrh odborů a sdělení zaměstnavatele.

Zároveň zveme všechny zaměstnance, jejich rodinné příslušníky i občany Českých Budějovic a blízkého okolí na návštěvu závodu Bosch v Českých Budějovicích.

Za VZO OS KOVO RBCB, předseda Stanislav Jindra

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vyhledávání

Odebírejte novinky

Aktivní anketa

Líbí se vám nový vzhled webu?

  • Ano (79%, 49 Hlasy)
  • Je mi to jedno (16%, 10 Hlasy)
  • Ne (5%, 3 Hlasy)
  • Minulý byl lepší (0%, 0 Hlasy)

Počet hlasujících: 62

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hledáte odpověď?

Jsme zde pro vás

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.