3. kolo kolektivního vyjednávání v RBCB

Dobrý den, ahoj.

Určitě jste zvědaví na stav kolektivního vyjednávání (KV) v RBCB. O průběhu KV u našich kolegů v JhP vás průběžně informujeme, aktuální stav uvádíme níže.

Jak se vyvíjelo a dopadlo kolektivní vyjednávání u našich kolegů v Rakousku, o tom jsme vás již také informovali.

A co naše RBCB kolektivní vyjednávání po 3 kolech? Úsměv

Odbory svůj návrh vedení RBCB představily včetně obhajoby a pečlivým vysvětlením našeho stanoviska, vše zde bylo také již nasdíleno. Nyní vás seznámíme pouze s tím zásadním, tedy navýšením tarifních tříd a pohyblivých složek mzdy.

Našim návrhem a posledním oficiálním stanoviskem zaměstnavatele. Čeká nás ještě několik kol vyjednávání, máme stále ještě relativně dost prostoru na nalezení shody. V různých bodech jsme ve shodě již nyní a věříme, že se nám to společně i povede.

Budeme velice rádi za jakoukoliv vaši zpětnou vazbu.

Stanovisko odborů KOVO a UNIOS:

Stanovisko zaměstnavatele:

Navýšení dekretových mezd (tarifních tříd a objemu mzdových prostředků na pohyblivou složku) od 01.01.2022 o 1,5 %.

Dodatečné navýšení dekretových mezd od 01.07.2022 v objemu 2,0 % v závislosti na vývoji zakázek v první polovině roku 2022.

Předpokladem je, že výhled na druhé pololetí 2022 by zároveň neměl obsahovat krizový scénář. V tomto návrhu počítáme se zavedením kont pracovní doby dle předchozí domluvy.

Dosažení plánovaného obratu z výroby za první pololetí 2022:

• 100 % = dodatečné navýšení objemu mzdových prostředků o 2,0 % se zpětnou účinností od 01.01.2022.
  • Méně než 100 % = dodatečné navýšení objemu mzdových prostředků dekretových mezd o 2,0 % platné od 01.07.2022 bez zpětné účinnosti.
  • Méně než 90 % a negativní prognóza na 2. pololetí = žádné dodatečné navýšení.

4. kolo kolektivního vyjednávání 2022:

Kolektivní vyjednávání-4.Kolo:

Metaller-KV: PRO-GE erreicht 3,55 Prozent: 75-Millionen-Paket für Schichtarbeit, kräftige Erhöhung der Lehrlingseinkommen um bis zu 6,74 Prozent:

Za výbor ZO OS KOVO RBCB, předseda Stanislav Jindra a místopředseda David Matajs.